ROZHODČÍ: HÁJEK EMIL

ASISTENTI: MRÁZ JOSEF, ZLOCH FRANTIŠEK,

DELEGÁT: ALBRECHT VÁCLAV

Vitějovice - Jankov "B"

V neděli 31.05.2009 přijelo na naši půdu mužstvo Jankova "B" - jak jsem již psal v posledním článku, sousední tým ze spodku tabulky s 18 body, tedy o 3 body méně než my. Takže pokud jsme chtěli zůstat nad nimi, museli jsme vyhrát nebo alespoň remizovat.

Začátek zápasu se hrál z obou stran opatrně. Pak se naše mužstvo začalo trochu více osmělovat. Ve 13. minutě kopal Jarda Klein přímý kop asi z 20 metrů, ale přestřelil. Pak asi ve 21. minutě střílel z 30 metrů Milan Vorlíček, také nad. Pak přišel přímý kop, jehož exekutorem byl Vašek Ludačka a tvrdou střelou okolo zdi otevřel skóre. Pak jsme ještě kopali několik rohů, ale bohužel jsme z toho vyšli naprázdno.
Ve druhém poločas se očekávalo, že naše mužstvo půjde za vítězstvím. Nepochopím ale, proč za těchto okolností otevřeli pole, hráči se začali vysouvat a nemysleli na zadní vrátka. V 61. minutě si jeden z našich záložníků hrál u rohového praporku soupeře s míčem
tak dlouho, až o něj přišel, byl z toho rychlý protiútok a vyrovnávací branka. V 67. minutě opět v našem vápně nikdo nedokázal odkopnout míč, byla z toho "trma mrva", ale naštěstí pro nás soupeř přestřelil. Pak jsme ale přebírali iniciativu, ale ve finále se nedařilo. V 72. minutě se Honza Vlček pěkně uvolnil, přešel přes 2 hráče, ale jeho střela šla mimo branku. O 3 minuty později poslal Radek Doubek krásnou přihrávku do malého vápna na hlavu Mikuláše Richtera, ten ale tuto gólovou příležitost nedokázal dopravit do branky. Pak pro nás přišla smrtelná 80. minuta, která nám vzala vítr z plachet, když protihráč v jedné z mála situací ve druhém poločase dal bodlem na 1:2 a bylo vymalováno. Naši borci se ještě snažili získat alespoň bod, ale už se to nepodařilo.
Tímto jsme si opět nařízli větev, a protože mužstvo z Katovic získalo již v pátek 3 body doma s Vlachovo Březím a dostali se také před nás, jsme v tabulce na 13. sestupovém místě. Už to vidím černě, poněvadž tuto neděli zajíždíme do Prachatic na jejich rezervu, pak máme doma Vimperk a poslední zápas odehrajeme na Stachách, kde se nám snad nikdy nedařilo.