STÍDÁNÍ: DOUBEK RADEK 46.min. (Klein Jiří)
Přpraveni: Jiráň, Kusý

ROZHODČÍ: AMBROŽOVÁ
Asistenti: Mach, Kučera

Záblatí - Vitějovice

V neděli 17. května 2009 jsme zajížděli do Záblatí, které se nachází na posledním místě v tabulce, takže se předpokládalo, že přivezeme nějaký ten bodík. Jak se však nakonec ukázalo, přišli o všechny body se skorém 5:1 pro domácí. Naši chlapci si asi mysleli, že jim vše samo padne do klína a nemusí pro vítězství nic dělat.
Začátek prvého poločasu se celkem dařil. Již v 9. minutě přihrával M. Richter míč do vápna, ze kterého padla branka, ale nebyla pro ofsajd uznána. Ve 12. minutě rozehrával V. Ludačka skoro
z půle trestný kop, brankář si míč vyrazil před sebe, kde byl dobře postavený Mikuláš Richter a dorazil míč za záda brankáře. Pak ještě ve 14. minutě pěkně posadil míč na hlavu Jaroslava Kleina přímým kopem Martin Tremmel, ale brankář vyrazil na roh. Pak přišla 21. minuta, kdy v našem pokutovém území vznikly zmatky, nikdo nedokázal odkopnout míč, soupeř toho využil a bylo srovnáno 1:1. Naši borci se z toho nedokázali vzpamatovat a až do 40. minuty nás soupeř silně přehrával a dokonce ve 43. minutě zaváhal s odkopem jeden z našich obránců, k míči se dostal soupeř a jednoduše překonal našeho gólmana. Byla to těžká rána do poločasové přestávky.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou výměnou, Jirku Kleina vystřídal Radek Doubek. A opět jak je u nás zvykem, v 1. minutě jsme inkasovali branku. Tentokrát udělal velkou chybu Vláďa Žižka, když malou domů hned neodkopl, pak chtěl mezi dvěma hráči udělat kličku, ti však získali míč a bylo to 3:1 pro domácí. V 52. minutě pěkně z hranice velkého vápna vystřelil R. Suchý, brankář vytáhl na břevno a odražený míč M. Richter přestřelil. Pak jsme dokonce nedali penaltu, jejímž exekutorem byl Václav Ludačka, který tentokrát neměl šťastný den a dal to těsně vedle branky. V druhém poločase s úmyslem získat nějaký bod jsme čím dál více otevírali pole, nemysleli jsme tolik na zadní vrátka a tím se soupeř dostával do gólových situací. V 76. minutě jsme dostali na 4:1 po chybě Honzíka Vlčka, který si dělal kličku ve vápně. Pak ještě v 85. minutě využili domácí našich chyb na konečných 5:1.
Myslím si, že tento zápas jsme hrozně podcenili. Absolutním smolařem tohoto utkání byl Honzík Vlček, kterému přeji vše nejlepší k jeho narozeninám, které oslaví tento týden, a doufám, že si svou slabou chvilku vybral v Záblatí a doma se Strunkovicema to bude zase on, jak ho znám. Nebyl to jenom on, kterému to nešlo, ale tentokrát to byla většina mužstva. Mohli jsme mít méně starostí se záchranou, ale teď budeme muset zabodovat ve dvou za sebou hraných domácích utkáních, a to v neděli se Strunkovicema a příští neděli se Jankovem "B".