5. května 2009 v 19:04 |  ROK 2009 - články

KATOVICE : VITĚJOVICE 3. 5. 2009 1 : 1 (0 : 0 )

Vlček Richter Klein Jaroslav
Doubek Radek Tremmel Vorlíček Záhorka
Klein Jiří Raušer

Střídání: 2.min. Doubek Jiří (Raušer zranění)
80.min. Jiráň ( Doubek Jiří)
Připraven: Žižka

ROZHODČÍ:

Hlavní: RYNEŠ
Asistenti: Šnajdr, Bernas

Je krásná první květnová neděle a my se scházíme na další mistrovské utkání, ke kterému odjíždíme do Katovic. Chybí nám Radek Suchý, Martin Klomfar a zraněný Kusý. Myslím si, že velká ztráta bude v tomto utkání Radek Suchý, ale bohužel je nachlazen. Martin Klomfar je v zaměstnání. S tím se ale nedá nic dělat.

To by bylo trochu na úvod a teď k samotnému zápasu. Zápas pro naše barvy nezačal vůbec dobře. Ve třetí minutě, když už Míra Raušer za půlí unikal soupeři, ten ho fauloval, padl na něho a jak se po vyšetření ukázalo, zlomil mu ruku. Vypadá to, že už pro něho jarní sezóna skončila. Nejsmutnější na tom je, že hlavní rozhodčí toto jako faul vůbec neposoudil a nechal normálně pokračovat ve hře, dokud samotní hráči míč nezakopli do zámezí. Naši chlapci ale hráli první poločas s chutí a vytvářeli si tlak, který chtělo jenom dotáhnout do finále. Bylo několik slibných šancí, například Jirkové - Klein, Doubek a i s chutí hrající Milan Vorlíček. Kopalo se také několik přímých kopů a rohů. Ve 38. minutě byl faulován Vorlíček asi dvacet dva metrů od branky. Míč si postavil Vašek Ludačka a pěknou razantní střelou nás poslal do vedení 1:0. Za dvě minuty to zkoušel asi ze třiceti metrů znova, ale tentokrát minul branku. Pak ještě ve čtyřicáté druhé minutě jsme zkoušeli signál jako za starých časů, ale Radek Doubek mířil vedle. Pak už se první poločas dohrával v klidu a myslím si, že byl v naší režii.
V druhém poločase se hra pomalu vyrovnávala, naši borci si asi mysleli, že se jim nemůže nic stát. Bylo také vidět, že i rozhodčí jdou domácím na ruku. Nepouštěli nás k útočným akcím, naopak pískali sebemenší styk se soupeřem jako faul proti nám. V šedesáté osmé minutě se dostal do vápna Jirka Klein a asi z jedenácti metrů vystřelil, ale domácí brankář byl na místě. Pak přišla sedmdesátá osmá minuta, kdy byl odpískán faul na nás, mezi hranicí velkého vápna a pomezní čarou. Soupeř rozehrál míč do velkého vápna, náš hráč odehrál za velké vápno, kde byl neobsazen domácí hráč a ten udělal jak se říká: "když nevíš co s tím, tak vystřel", bodlem kopl,
střela prošla celým pokutovým územím a bylo srovnáno. Pak ještě mohl dvakrát Milan Vorlíček získat body v náš prospěch, ale nedal střelám dostačující razanci a domácí brankář mu to vždy vyrazil.
Tentokrát jsme měli na to, abychom odvezli ze hřiště domácích všechny body a bodově jsme mohli odskočit soupeřům ze spodnějších míst tabulky v boji o záchranu. V neděli k nám přijede na jaře se hodně zlepšující mužstvo ze Lhenic, které se netají tím, že bojují o postup do vyšší třídy.

Připadá mi, že někteří naši hráči nemají tu bojovnost jako ve dvou zápasech zpátky. Proto bych chtěl všechny, kdo tuto neděli nastoupí, požádat, jestli by mohli v dalších zápasech přistupovat zodpovědněji. Je to v nich a musí to umět prodat. I když se prohraje, ale podá se zodpovědný výkon, tak to tolik nebolí.