ŠTĚKEŇ - VITĚJOVICE 18.4.2009 0:1

20. dubna 2009 v 10:29 |  ROK 2009 - články
ŠTĚKEŇ - VITĚJOVICE 0 : 1

Je slunečné, ale chladivé sobotní odpoledne 18. dubna 2009 a náš kolektiv se schází na vitějovické návsi k odjezdu na další mistrovské utkání do Štěkně. Už na tomto srazu byla znát bojová nálada. Tentokrát byla radost se podívat na sešlost lidí. Poprvé jsem měl radost z velké účasti hráčů a to jsme ještě dva přibírali cestou. Ze současné soupisky chyběl pouze Radek Doubek, který měl rodinné povinnosti, a Jirka Kovář, který zatím ukončil činnost z důvodu stavby rodinného domku a Jarda Klein, který měl zdravotní potíže. Takže jsme tentokrát mohli vybrat ideální sestavu. A jak se na závěr ukázalo, měli jsme šťastnou ruku. A teď něco málo k samostatnému zápasu.

Již od prvních minut bylo vidět, že naši chlapci chtějí bojovat o body. V desáté minutě z kopaného rohu hlavičkoval Vašek Ludačka, míč odvrátil soupeř pouze k Mikuláši Richterovi a ten také krásnou hlavou mířil na bránu, ale domácí brankář tuto střelu vytáhl na další roh. V patnácté minutě měl také šanci soupeř. Ve dvacáté minutě zatáhl míč po pravém křídle Jirka Klein, přesně přihrál do malého vápna Milanu Vorlíčkovi, ale ten cca z pěti metrů přestřelil. Dále jsme soupeře mačkali, což vyplývá ze série rohových kopů, jenže bez kladného výsledku. Pak přišla vytoužená třicátá třetí minuta, když se míč dostal k Martinu Tremmelovi, ten uličkou přihrál do velkého vápna Jirkovi Kleinovi, ten si míč popohodil a s klidem asi ze třech metrů podhodil domácího brankáře a vedli jsme 1:0. Pak jsme až do konce prvého poločasu soupeře stále mačkali. Byli jsme v tomto poločase jasně lepší, což vyplývá i z kopání osmi rohových kopů.

Druhý poločas byl podoben prvému, i když byly chvilky, že se do nás soupeř více zakousl. Na našich hráčích bylo totiž znát, že jim síly slábnou, což vyplývá z tréninkové absence, ale bojovali, co jim síly stačily. Opravdu si za jejich bojovnost zasloužili všechny body získat. Utkání ve druhém poločase bylo ale vyrovnanější než v prvém. Soupeř se také chvílemi dostával do nebezpečných situací, ale tentokrát měl svůj den v naší brance Petr Břicháček a tyto situace řešil s přehledem. Nemohu nepřipomenout jednu z nich, když už ve druhé minutě prodloužení odpískal rozhodčí Eibl proti nám na hranici velkého vápna volný přímý kop. Kopajícímu hráči míč pěkně sedl, ale náš brankář ho bravurní robinzonádou vytlačil mimo bránu. Pak se ještě hrálo asi čtyři minuty a naši borci tento zápas dotáhli do vítězného konce. Po odpískání konce utkání hlavním rozhodčím Eiblem vypukla v našem táboře veliká radost ze zisku tří prvních jarních bodů z hřiště soupeře. S těmito body málokdo počítal. Teď se musíme ale soustředit na další utkání, které nás čeká v neděli 26.4.2009 v 17.00 hodin na domácím hřišti , kde přivítáme mužstvo z Vacova, které je jedno z aspirantů na postup do první ,,A" třídy. Toto utkání je zároveň