MISTRÁK Vitějovice : Strunkovice 1:2 (1:1) 13.5.07

1. září 2007 v 20:43

15.5.2007 19:54 | články a komentáře
VITĚJOVICE : STRUNKOVICE 1:2 (1:1)
V neděli 13. května 2007 přijelo k nám do Vitějovic na sehrání dalšího mistrovského utkání mužstvo ze Strunkovic nad Blanicí. Jak už jsem avizoval v pozvánce v minulém článku, očekávalo se derby jako řemen. S mužstvem ze Strunkovic přijelo hodně fanoušků s mexickými sombréry a bubny. Jiskřilo se na všech stranách, ale v míře slušnosti. Již v desáté minutě měli jít domácí po přímém kopu skoro z poloviny hřiště do vedení, když míč zajel pod břevno do branky. Rozhodčí Mráz nejprve branku uznal, ale pak jí odvolal, že pomezný rozhodčí mával postavení mimo hru. Toto nikdo nepochopil, poněvadž střela šla až do brány a nikdo nepřekážel ani brankáři. Jak se pak ukázalo, i delegát, který na tomto utkání byl, posoudil, že branka měla platit a ohodnotil tohoto rozhodčího známkou nevyhovující. Tato minuta ovlivnila celý zápas. Ve 13. minutě nastal další sporný moment, když rozhodčí přehlédl ruku soupeře, který poté prošel naší obranou a dal branku. Naši hráči se snažili skorigovat výsledek. Do konce v 17. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující hráč. Ovšem pro nás je hra proti desíti nevýhodou. Pak se hra přelévala od vápna k vápnu, až přišla očekávaná 42. minuta a naši chlapci srovnali na 1:1. Druhý poločas byl dosti nervózní na obou stranách, i když na obou stranách šance byly. V šedesáté minutě to byli hosté, kteří dali gól na 1:2. Této střele mohli zabránit naši dva hráči, kteří mohli v pohodě odkopnout míč, ale ani jeden z nich to nedokázal.
V závěru jsme měli několik možností, ale nic z toho nebylo zúročeno. Musím podotknout, že z našeho mužstva bych mohl hodnotit kladně tak dva až tři hráče, kteří snesou měřítko hodnocení. Škoda, že v tomto derby nebylo více hráčů, kteří by toužili po vítězství. Chybělo srdce.
Myslím si, že utkání si zasloužilo remízový výsledek, ale to už je fotbal. Měli bychom se všichni zamyslet a vše rozebrat, než bude pozdě. Zatím je dobré, že nám nic nehrozí, ale poslední dobou je špatná morálka, a to je také hodně znát na hřišti.
Příští sobotu, 19. 5. zajíždíme na další mistrovské utkání do nedalekých Netolic, kde se od 17. hodin utkáme s místním Baníkem Netolice.
Branky: Doubek